Silve donele trijumf Portugalcima u Hozuvu

11.10.2018   23:04   n1info.com Silve donele trijumf Portugalcima u Hozuvu

Aktuelni sampion Evrope Portugalija napravila je veliki korak ka osvajanju Grupe 3, sto automatski znaci plasman na Fajnal for Lige nacija, posto je na gostovanju savladala Poljsku 3:2.

Iako igraju citavu Ligu nacija bez najboljeg igraca Kristijana Ronalda, to se prakticno ne oseca na igri Portugalaca. Ipak, nije sve najbolje pocelo posto su domaci dosli prvi do gola. U 18. minutu Pijatek je odlicno reagovao na drugoj stativi, posle kornera Kurzave i lose procene golmana Ruija Patrisija. Onda je stvari preuzeo napadacki "Silva triling". Prvo je Andre Silva u 31. minutu krunisao odlicnu akciju i fantasticnu asistenciju Picija sa dva, tri metra pretvorio u gol, drugi u ovom takmicenju. Do poluvremena kontinentalni sampion je dosao i do preokreta. U 42. minutu Rafa Silva je zaobisao Fabijanskog i imao prazan gol ispred sebe, ali nije imao srecu da se upise u listu strelaca jer mu je uklizao Kamil Glik i ugurao loptu u sopstvenu mrezu.

Rezultatom 1:2 otislo se na poluvreme, a za treci gol, koji je postignut u 52. minutu najzasluzniji je i treci Silva, Bernardo, koji je sjajnim udarcem sa ivice sesnaesterca pogodio donji ugao gola Fabijanskog, koji je samo uspeo da zakaci tu loptu. Do kraja Poljaci su samo uspeli da smanje preko Blazickovskog u 77. minutu, ali nisu uspeli da izbegnu poraz. Ovom pobedom Portugalija je zadrzala prvo mesto u Grupi 3 sa sest bodova i sa cak pet bodova vise od Poljske i Italije na polovini takmicenja imaju velike izglede za plasman na Fajnal for.

U C ligi pored utakmica Grupe 4 u kojoj su Srbija i Crna Gora odigran je i mec Grupe 1 izmedju Izraela i Skotske. Domacin je na kraju slavio posle preokreta 2:1, golovima Pereca u 52. i autogolom Tirnija u 75. minutu, dok je Skote u vodjstvo doveo Malgru iz penala u 25. minutu. Sauter je u 61. minutu dobio drugi zuti karton zbog udarca laktom i time otezao situaciju za Skotsku. U ovoj grupi na polovini takmicenja sve tri ekipe Skotska, Izrael i Albanija imaju po tri boda.

Sto se tice D lige odigrani su mecevi Grupe 3, a pobede su zabelezili Azerbejdzan u gostima protiv Farskih Ostrva 3:0 i reprezentacija Fudbalskog saveza Kosova kod kuce protiv Malte 3:1. Ovom pobedom reprezentacija Fudbalskog saveza Kosova dosla je do prvog mesta u grupi sa sedam bodova, Azerbejdzan ima pet, Farska Ostrva tri i Malta bod.

uefa liga nacijafudbalska reprezentacija portugalafudbalska reprezentacija poljske