12.10.2018   07:49   telegraf.rs Bobi jos jednom pokazao moc, "rasturio" Izraelce za 18 minuta, Kingsi i Bjelica se izblamirali

Sakramento Kingsi i Los Andjeles Klipersi igrali su u noci izmedju cetvrtka i petka nove predsezonske provere, uoci starta (16. oktobar) i pritom su imali dijametralno suprotne ishode.

Kingsi su pretrpeli debakl u duelu sa Jutom, bilo je 132:93 za Dzezere, dok je tim iz Los Andjelesa, ocekivano, deklasirao Makabi Haifu rezultatom 124:76.

Najefikasniji u pobedi Klipersa bio je Boban Marjanovic koji se sad vec ozbiljno namece Doku Riversu za predstojecu sezonu, iako je Marcin Gortat i dalje prva centarska opcija u ekipi.

Poljak je kao starter mec zavrsio sa sest poena, a Bobi sa 18, uz 12 skokova, za samo 18 minuta u igri!

Kao i u prva tri meca predsezone Marjanovic je maksimalno iskoristio minutazu, bukvalno u svakom napadu belezio ili poene ili skokove, uz gotovo perfektan ucinak u sutu za dva poena (9/11).

Teodosic je bio daleko skromniji, samo dva poena upisao je srpski plej za 13 minuta, dopinivsi statistiku sa 3 asistencije i 6 osvojenih lopti.

Bila je ovo peta pobeda Klipersa u predsezoni, u petoj utakmici.

Kingsi se nisu pokazali tako dominantni u isto vreme, daleko od toga...

Ekipa trenera Jergera je pred svojim navijacima, i dalje bez Bogdana Bogdanovica, naisla na vrlo motivisan tim Jute koji je nije stedeo nijednog trenutka, pa je na kraju vidjen pomalo sraman poraz domacina.

Vec posle prve cevrtine bilo je 39:10 za Jutu, do poluvremena je prednost porasla na 36 razlike, a sve posle toga bila je stvar rutine za goste, ali i prilika da DSakramento koliko -toliko izbegne katastrofu, u cemu, ipak, nije uspeo.

Nemanja Bjelica je posle odlicng debija, ovoga puta podbacio, bio je bez poena za 13 minuta (0/2 za dva, 0/1 za tri), uz dva skoka.

Kod gostiju, istakli su se Gober sa 18 poena, Burks sa 17, Alen sa 14, Micel sa 13 poena...

Boban MarjanovicLos Andjeles KlipersMilos TeodosicNBA LigaNemanja BjelicaSakramento kings