icon-closeicon-commentsKurir_icon_fonts_template-38Kurir_icon_fonts_template-37icon-downicon-galleryicon-homeicon-nexticon-previcon-reacticon-searchicon-soc-fbicon-soc-gplusicon-soc-insicon-soc-mailicon-soc-rssicon-soc-twittericon-soc-vibericon-soc-wupicon-soc-ytKurir_icon_fonts_template-34Kurir_icon_fonts_template-33icon-totopicon_reactsoc-viber

Najnovije vesti

LE: Spartak bez sanse protiv Brendbija

Fudbaleri Spartaka porazeni su od danskog Brendbija sa 2:0 u prvoj utakmici treceg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.Suboticani su danskog predstavnika docekali na stadionu „Rajko Mitic“ u Beogradu, a u duelu sa favorizovanim rivalom su se dobro drzali u prvih pola sata. Gosti su prvi gol postigli u 29. minutu preko Dominika Kajsera, da bi njihovu prednost u 47. minutu udvostrucio Hani Muhtar. Brendbi je poveo posle odlicne akcije, kada je Entoni Jung sa ivice kaznenog prostora sjajno pronasao Kajsera, koji je sam izasao ispred golmana Spartaka Nikole Perica i loptu samo prosledio u mrezu. Do kraja prvog poluvremena zatresena je i mreza Brendbija, ali je gol Dejana Djenica ponisten zbog ofsajda. Gosti su mec resili na samom pocetku drugog poluvremena, kada je Muhtar, koji je minut ranije usao u igru, odlicno sutirao sa ivice sesnaesterca. Od tog trenutka nije bilo mnogo zanimljivih akcija, Spartak je prestao da pruza veci otpor Dancima, ali je Djenic imao dobru sansu u finisu, samo sto je Marvin Svebe otklonio pretnju. Priliku na drugoj strani imao je Muhtar, ali su mreze mirovale do kraja susreta. Revans utakmica izmedju Brendbija i Spartaka igra se narednog cetvrtka od 20 casova.