POBEDA NISLIJA: Radnicki minimalcem savladao Vojvodinu!

14.09.2018   21:14   kurir.rs POBEDA NISLIJA: Radnicki minimalcem savladao Vojvodinu!

Fudbaleri Radnickog pobedili su veceras na svom terenu u Nišu Vojvodinu sa 1:0, u prvoj utakmici osmog kola Super lige Srbije.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika, a najbolju je imao Taras Bondarenko u 30. minutu, kada je sutirao sa 20-ak metara, ali je loptu preko precke izbacio golman Emil Rockov.

U drugom poluvremenu u dva navrata pokusao je kapiten Radnickog Sasa Stojanovic, ali je odbrana Vojvodine dobro intervenisala. Novosadjani su pokusavali da naprave dobru priliku ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol domacih.

Jedini gol na utakmici postigao je Bondarenko u 85. minutu. Slobodan udarac dobro je izveo Nikola Drincic, loptu je odbio golman Rockov, ali je na nju natrcao Bondarenko i sa nekoliko metara ubacio je u mrezu.

To je peta prvenstvena pobeda Radnickog, koji je drugi na tabeli sa 17 bodova. Vojvodina je pretrpela drugi uzastopni poraz, ukupno treci, i zauzima sedmo mesto na tabeli sa devet bodova.